16. 6. 2024

Vrecká na každý deň

Možno ste si to nevšimli, ale aj plasty sú naozaj užitočné a sprevádzajú nás každý deň. V práci – ako plastové obálky, doma v kuchyni alebo pri našom hobby. Nepoznám nikoho kto by nepoužíval plasty. Samozrejme aj medzi nimi je rozdiel. Pokým obyčajné mikroténové sáčky veľa nevydržia a ľahko sa prederavia, zip vrecká sú úplne iná kategória. Nájdu sa v každej domácnosti. Od kuchyne cez detskú izbu, od kancelárie až po dielňu. Aké je ich tajomstvo a prečo sú teda také obľúbené? Ich najväčšou prednosťou je výdrž materiálu. Je oveľa pevnejší a odolnejší. Skrátka a dobre vydrží viac. Do zip vreciek môžete pokojne odložiť aj šróby v dielni alebo pripínačky v kancelárii.

kuchyňa

Práca so zip vreckami s posuvným jazdcom je taká jednoduchá, že ju zvládne aj malé dieťa. Posuvný jazdec slúži ako uzáver na vrecku a teda stačí jeden pohyb na uzavretie vrecka. Uzavreté vrecko je vodotesné. Väčšina je transparentná a tak sa do týchto vreciek dostali napríklad aj turistické mapy. Cestovatelia si tento trik osvojili vďaka ochrane mapy pred daždivým počasím a vlhkosťou. My sme napríklad zip vrecká používali počas školských výletov na balenie liekov s popisom. Alebo na desiatu. Ak sme chceli pribaliť niečo slané – ako napríklad chrumky, alebo hrozno, zip vrecká nás nikdy nesklamali.

korálky

Okrem týchto príkladom si našli svoje využitie zip vrecká v kuchyni, kde sa do nich balia sypké materiály ako múka či cukor. Niekto do týchto vreciek balí aj čaje a bylinkové korenia z obchodu. Sú totiž natoľko pevné, že odolajú útok bežných drobných škodcov v kuchyni. Tí radi pricestujú napríklad v čajových vreckách alebo zle zabalených bylinkových koreniach. Ako ste mohli vidieť, tieto vrecká zvládnu naozaj každú úlohu, ktorú v domácnosti pred nich postavíte. Tak ako uchovajú sypké materiály, sú vhodné aj na uskladnenie vlny, ceruziek alebo korálok pre vaše koníčky.