17. 7. 2024

Kolaudovanie nehnuteľnosti

Potrebujete zistiť cenu energetického certifikata ku kolaudacii Certifikaciabudovy.sk? Poviem vám toľko, že je nutnosťou aj pri kolaudácii. Pri nej totižto musíte vedieť predložiť možným záujemcom aj predbežné či predpokladané náklady na užívanie budovy. V budove, kde sa nachádza viac obytných priestor je nutné, aby ste vedeli prepočítať náklady na jeden byt alebo priestor. Je to veľmi dôležité, ak ide o predaj jednotlivých bytov v budove alebo o predaj priestor na kancelárske účely. Každý jeden záujemca by tieto informácie mal dostať. Viete, kde môžete získať potrebný energetický certifikát a koľko eur vám bude potrebných?

budova

Získanie energetického certifikátu je možné za pár dní alebo týždňov. Ak máte aj fotodokumentáciu, ide to rýchlejšie a jednoduchšie. To všetko záleží od poskytnutých plánov a fotografií, ktoré musíte mať, aby ste celý proces urýchlili. Pri stavbe veľkého projektu, vydanie takéhoto energetického certifikátu trvá omnoho dlhšie. Cena sa pohybuje podľa toho, akú nehnuteľnosť staviate. Pri rodinných domoch cena energetického certifikátu sa pohybuje od sto až do tristo eur. Pri veľkých projektoch rátajte s omnoho vyššou cenou. Energetický certifikt však potrebujete ku kolaudácií vašej nehnuteľnosti.

projekt

Venujte mu dostatok času, aby ste ho čo najskôr získali. Či staviate budovu alebo rodinný dom, je nutné, aby ste si vybavili rôzne dokumenty a administratívne záležitosti. Bez týchto dokumentov by ste svoju nehnuteľnosť nemohli skolaudovať ani ponúknuť ďalej na predaj. Energetický certifikát vám ukáže, či je vaša nehnuteľnosť nízkoenergetická. Ukáže rôzne hodnoty a podľa nich sa zaradíte do energetickej triedy. Najnovšie je potrebné spĺňať energetickú triedu čo najnižšiu. Štát si veľmi zakladá na tom, aby všetky nehnuteľnosti mali nízke náklady na energie a všetko, čo potrebujú mať. Po dokončení stavby je nutné preukázať všetky dokumenty. K tomu patrí aj mať vyhotovený energetický certifikát na nehnuteľnosť. Až po skolaudovaní môžete začas s plánovaným ďalším predajom.