16. 6. 2024

Obdobie pandémie

Pamätáte si ešte obdobie, keď na Slovensku nastala panika od nebezpečného vírusového ochorenia? Bolo to kruté obdobie. Ľudia nemohli poriadne ani len vychádzať von zo svojho bytu alebo zo svojho rodinného domu. Mnohí museli byť zavretí doma vo svojich nehnuteľnostiach. Na Slovensku sa vírus Covid-19 šíril extrémne rýchlo a všetci hľadali čo najlepšie riešenia, ktoré by vyriešli celkovú nebezpečnú situáciu pre život. Bolo to náročné obdobie a mnoho ľudí sa týmto ochorením aj nakazilo. Museli sme všade chodiť len v ochranný rúškach, ktorými sme si prekrývali ústa a nos. Ešte rúška boli celkom v pohode.

covid-19

Zlá doba prišla, keď sme museli povinne nosiť respirátory. To bol masaker. Nedalo sa v nich dýchať. Nemohli ste ohroziť iných ľudí a nakaziť ich. To bol zámer, kvôli ktorému sa museli nosiť rôzne ochranné pomôcky. Zrazu mali všetky lekárne a obchody vypredané všetky tieto ochranné pomôcky. Nebolo ich ani len kde dostať a kúpiť. Ľudia ich vypredávali vo veľkých množstvách, čo zodpovedalo stavu. Nikto nevedel, ako dlho bude táto pandémia trvať. Možno pár mesiacov alebo aj celé dlhé roky? Nikto nemal najmenšieho tušenia. Muselo sa zakročiť, čo najbezpečnejším spôsobom. Ľudia sa testovali antigénovými testami Covidexpert.sk. Bolo ich až moc. Podstupovali sme celoslovenské testovanie obyvateľstva, ktoré bolo povinné pre všetkých obyvateľov Slovenskej republiky.

ochranné rúška

Do svojho zamestnania sme mohli ísť len v prípade, ak sme mali výnimku od svojho zamestnávateľa. Rôzne obchody túto pandémiu neprežilo. Museli ich majitelia zatvoriť a prepustiť svojich zamestnancov. Mnohí prišli o svoju prácu a nebolo možné sa inde zamestnať. Toto neskutočne kruté obdobie už našťastie skončilo a ľudia sa mohli vrátiť do svojich životov. Pri pandémii sa rozšírila práca z domu vo forme home-officu. Tento druh práce aj zostal, čo je pre niekoho aj výhodou. Tento stav pandémie trval dva roky. Boli to neskutočne náročné dva roky, ktoré nemali konca kraja. Všetky prevádzky a obchody boli zatvorené a nikto nevedel, či bude ešte niekde pracovať.