16. 6. 2024

Kondóm, áno alebo nie?

Sex s kondómom alebo bez Privatportal? Kondóm je niečo, čo vám sex môže poistiť, no taktiež minimalizovať jeho zážitok. Ste typ s kondómom, inými ochranami alebo idete úplne bez? Prečo áno a prečo nie? Téma toho, aké opatrenia by sa mali používať, alebo aké opatrenia sú dostupné, je veľmi bohatou a nájdete niekoľko stoviek rôznych typov, čo a ako. To najjednoduchšie riešenie, aké môžete aplikovať pri sexe, ak chcete mať aspoň trošku chránený sex, je kondóm. Predstavuje najdostupnejšiu ochranu, keďže sa neviaže na lekársky predpis a taktiež je aj najlacnejší. Má avšak hneď niekoľko proti, kvôli ktorým sa nepoužíva a kvôli ktorým vznikol tento článok. Na začiatok je dôležité spomenúť to, že kondóm neposkytuje 100% ochranu, a síce toto riziko nesú aj niektoré ďalšie varianty, kondóm sa berie za najrizikovejší, najmä kvôli tomu, že dokáže prasknúť a vy o tom ani len nemusíte vedieť.

kondóm

A taktiež druhý fakt je ten, že kondóm okrem toho, že chráni pred nechceným tehotenstvom, chráni aj pred pohlavnými chorobami. Správny kondóm ale závisí najmä od jeho druhu a preto je niekedy presná kúpa dôležitá. A preto, ak hľadáte najbezpečnejšiu verziu, je to pravdepodobne jeden z najsilnejších, nepružných a textilovo „tvrdých“ kondómov. A áno, ak vám stačí len to, že máte istotu toho, že vám kondóm nepraskne, tak potom je všetko v pohode. Ak vám ale záleží na pocite vašej partnerky, a aj na vás, mali by ste vedieť jedno, a to to, že nie s každým kondómom cítite všetko. Ako je to možné? Látka, v tomto prípade väčšinou pevná, objíme váš penis, ktorý následne stimuluje a keďže ho máte v akomsi obale, sex necítite tak skvelo, ako bez neho. Dokonca nemusíte cítiť ani vaše vyvrcholenie, a vaša partnerka nemusí cítiť vôbec nič. Preto, ak vám ide o zážitok, takýto kondóm nie je správna voľba.

farebné kondómy

A presne od toho sú tú kondómy slim, tenké, skoro na vašom prirodzení až neviditeľné, pri ktorých ale taktiež nemáte záruku toho, že neprasknú. Kvalita kondómov záleží najmä od toho, koľko ste ochotný minúť, no pamätajte na to, že si sex môžete užiť aj bez nich, a tiež v celkom bezpečnom rozhraní. Ak ale predsa len preferujete kondómy, môžete vyskúšať ochutené, s ktorými bude oral určite zábava, alebo len hľadať spomedzi niekoľko druhov ten správny, ktorý bude pre vás najlepší. Aby sme teda odpovedali na otázku, či sex s kondómom alebo bez, tak je dôležité sa zamyslieť nad tým, aký ste v posteli. Ak viete, kedy idete vyvrcholiť, kľudne môžete mať sex aj bez kondómu. Ak ste ale radšej v bezpečnej zóne, kúpte si kondóm, ktorý vám ale bude vyhovovať a stále vám dá zážitok zo sexu. S alebo bez? Ak si nájdete vhodný kondóm, tak určite s, ak idete ale radšej bez kondómu, tak si nájdite iné ochrany a choďte bez. Zaujíma vás viac?