17. 7. 2024

Firmu nezakladajte, kupujte

Podnikanie začína v okamihu, keď sa rozhodnete pre založenie vlastnej spoločnosti. Čo vás čaká už od samého začiatku pri zakladaní vlastnej firmy? V prvom rade si nachystajte veľké množstvo nervov, času a energie. Založenie firmy sa v dnešnej dobe nedá pomocou pár kliknutí na internete. Založenie vlastnej firmy si vyžaduje návštevu rôznych príslušných orgánov, riešenie byrokratických otázok, podávanie žiadostí a čakanie na odpovede v dlhých čakacích lehotách. Každá firma pred začatím zárobkovej činnosti musí byť riadne zaregistrovaná v databáze a musí mať pridelené vlastné IČO a DIČ číslo.

predaj firmy

Práve vďaka IČO číslu bude možné spoločnosť ľahšie identifikovať. DIČ číslo je zas daňové číslo spoločnosti, ktoré je potrebné v prípade platcov DPH. Zabezpečenie všetkých náležitosti na oficiálne spustenie vašej firmy trvá niekoľko týždňov, ak nie mesiacov. Množstvo ľudí, ktorí sa rozhodnú pre podnikateľskú činnosť by najradšej začali čo najskôr. Preto je tu aj iná možnosť ako vlastné založenie spoločnosti.

Svoju spoločnosť si môžete kúpiť.

Firmy na predaj sú čoraz viac populárnejším nástrojom, ako môžete svoju spoločnosť dostať do zárobkovej činnosti prakticky podpisom kúpno predajnej zmluvy. Pri podpíše zmluvy sa automaticky stávate majiteľom firmy, ktorú si vyberiete. V prípade predaja zabehnutej spoločnosti máte na výber z dvoch druhov spoločnosti.

založenie sro

Nájdete klasické firmy, ktoré majú za sebou podnikateľskú minulosť. Ide o firmy, ktoré už nemajú zárobkovú činnosť a ich majiteľ ich chce predať ďalšiemu záujemcovi na pokračovanie podnikateľskej činnosti. A potom nájdete v ponuke úplne nové zaregistrované spoločnosti, ktoré sú založené priamo za účelom predaja. Ani v prípade firiem na predaj s históriou však nemusíte mať obavy. Všetky spoločnosti na predaj majú čistý register a majiteľ sa ich úplne vzdáva.