16. 6. 2024

Zahalení do tmy

Puberta je náročný vek pre každého rodiča a jeho dieťa. Tínedžer si hľadá svoje miesto v živote. Ujasňuje si vlastné názory. Prejavuje ich. Nesúhlasí s vami a bojuje proti vám. Hanbí sa za vás. Má potrebu dokazovať si, že je niečo viac než niekto iný. Často viac než ste vy. Napriek tomu všetkého vás v hĺbke duše miluje. No, práve teraz nie je ten čas, kedy to bude dávať okato najavo. Jeho nálady sú premenlivé ako počasie. Durdí sa. Hnevá sa. Občas je milo arogantný. Máva aj svetlejšie chvíľky, keď za svoju obetavú prácu niečo požaduje od vás. Ale pomôže. Potom zasa prevracia oči a špúli pery do vývrtky. Je nervózny. A takto by sa dalo pokračovať ďalej…

No, ten čo to pozná, vie o čom je život s tínedžerom. Ten, čo nevie, tak nebude chcieť veriť tomu, čo tu píšeme.

Podľa čoho spoznáte typického tínedžera?

Podľa čiernej mikiny Bigstarjeans.

žena v čiernej mikine

Prečo čierna?

Podľa výskumov si tínedžeri alebo teda ľudia v mladom veku najčastejšie obliekajú čierne veci. Cítia sa tak viac zahalený pred svetom. Mnohí z nich túžia po tom, aby príliš nevytŕčali z davu. Aby si z nich partia alebo niekto iný nerobil srandu. Tak zahalia svoje telo práve do čiernej farby. Čierna je taká farba, ktorá skrýva nedostatky a ukrýva svojich nositeľov viac do seba.

Prečo mikina?

Tínedžeri sa neradi obliekajú elegatne. Nevyhľadávajú takú módu. Sú najradšej ležérne oblečení a často sa nechcú pekne obliekať ani do školy. Mikina je štýl oblečenia, ktoré je voľné, ležérne a prirodzene padne každému človeku. Na zips alebo cez hlavu, to je úplne jedno. Voľná oversize mikina zakryje aj nedostatky, ktoré si mladý človek na sebe nájde alebo si myslí, že ich má. Často krát ich však má iba vo svojich myšlienkach a nie naozaj.

zahalený človek v mikine

Čierna mikina. Vlastníte aj vy takú? Myslím, že každý z nás má vo svojom šatníku minimálne jednu čiernu mikinu. Je to naozaj taký kúsok, ktorý nestráca na atraktivite ani vo vyššom veku. Občas aj dospelý človek potrebuje obliecť tak, aby sa cítil dobre, prirodzene, voľne alebo športovo naladene.